Etiketler: # mimari

Müzik ve Mimarinin Kesişim Noktası

8 yıl önce

1968 Mardin’de doğan Cem Sorguç, çocukluğunu bir çok farklı şehirde geçirmiş bir mimar. 1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nde Mimarlık eğitimine başladığında, İstanbul’la tanışmış. Bu eğitime paralel giden hayatı pek de kolay, huzurlu olmamış. Mimarlığı seven, uğraşa aşina olan ve isteyerek tercih eden ama mimarlık ile hayata devam edip etmeyeceğini bilemeyen düşüncelerle 30 yaşına kadar kavga ededurmuş.
Devamı »

Şehirler bir kaç güzel binadan ibaret değildir!

8 yıl önce

"Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor" dizisinin özel konuğu olan efsane İngiliz mimar David Chipperfield, İstanbul Kongre Merkezi'nde 2 bini aşkın katılımcıya geçtiğimiz ay bir konferans verdi.
Devamı »

Mimarlık Akademiden Kopmamalı!

8 yıl önce

Türkiye’de mimarlık eleştirisi denilince akla gelen bir kaç isimden birisi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer mimarlık ve tasarımla ilgili araştırma ortamı oluşturmayı ve proje üretimini amaçlayan CAG Mimarlık Atölyesi’nin kurucusu.
Devamı »

Mekanda sonsuzluğa uzanmak!

9 yıl önce

Topografyanın etkisinde, doğanın izinde, modern çizgileri ile fark yaratan binalar tasarlayan Mimar Alper Aytaç’ın İstanbul, Kartal’da bulunan, sonsuzluğa uzandığınızı hissedeceğiniz ofisine konuğuz.
Devamı »

Sergi çok güzel gelsene!

9 yıl önce

“Yazlık: Şehirlinin Kolonisi” müstakil evlerden sitelere, Türkiye kıyılarındaki yazlık mekanlarını ortaya koyan kapsamlı bir araştırmadan gelişen bir sergi... Yazın bitip, sonbaharın başladığı Eylülün başında Salt Beyoğlu’nda Kalebodur’un desteğiyle açıldı.
Devamı »